bhsgrup.com
İnşaat Sektörünün Parlayan Yıldızı Baykal Grup

Müșteri memnuniyetini esas alarak, yurt içinde ve yurt dıșında özgün ve bașarılı projelere imza atan Baykal Grup’ın kurucusu İlkin Orkun Baykal, șirketinin kuruluș hikâyesinin yanında; dünden bugüne hayata geçirdiği projelerin detayları hakkında da bilgi veriyor…

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? İlkin Orkun Baykal kimdir?

1989 yılında Kars’ta doğdum. 2015 yılında Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Mezun olduktan sonra beş yıl boyunca özel sektörde; kaba inşaat alt yapı işlerinde ve havalandırmalı cephe sistemleri projelerinde yer aldım. Baykal Grup Mimarlık İnşaat Şirketi’nden bahsedebilir misiniz?

Kuruluş sürecinizi anlatabilir misiniz?

Aslında; Baykal Grup Mimarlık üniversite yıllarımdan beri hayalimdi. Bu serüvene başlamadan önce özel sektörde kendimi geliştirmeyi hedefledim. İmza attığım ilk proje; aileme ait bir konut projesiydi. Şu an; yıllar içinde edindiğim tecrübe ve teknik birikimleri uluslarası piyasaya taşımaktan kıvanç duyuyorum. Baykal Grup Mimarlik İnsaat Şirketi olarak çeşitli çalışma alanlarında yer almaktasınız.

Bize bu alanlar hakkında bilgi verir misiniz? Şirketinizin uzmanlık alanları nelerdir?

Projelendirme, uygulama ve danışmanlığın yanı sıra, anahtar teslim projelere de imza atıyoruz. Projelendirmeden; kaba, ince, çelik ve havalandırmalı mekanik cephe kaplama işine kadar tüm detaylarda hizmet vermekteyiz. Ayrıca kullanmış olduğumuz inşaat malzemelerinin ürün satışını, üretimini ve tedariğini sağlamaktayız.

Şirketinizin yakın zamanda üstlendiği projelerden bahseder misiniz?

Şirketimiz yıl içinde; Ankara TAİ hangar binalarının, jandarma hangar depo binalarının, alışveriş merkezlerinin ve konut projelerinin de havalandırmalı mekanik cephe kaplama ve çelik konstruksiyon imalatında yer almaktadır. Bunların yanı sıra; yakın zamanda yapımına başlanan anahtar teslim villa projelerimizi de sürdürmekteyiz. Baykal Grup Mimarlik İnşaat olarak uluslararası pazarda yerini almış bir şirketsiniz.

Bu noktaya gelmenizdeki başarınızı neye borçlusunuz?

Evet, bu sene çok güzel projelere imza attık. 2020 yılında Erbil’de tamamladığımız projelerden sonra, 2021 Mart ayı itibari ile yönümüzü Afrika’ya çevirdik. Şu an Gambiya, Djibouti ve Nijerya olmak üzere; üç ayrı ülkede faaliyet göstermekteyiz. Ben; çalışmaya ve ilkelere inanırım. Dürüstlük, sabır ve disiplinli çalışma ile uluslararası piyasada kendimizi göstermeye devam edeceğiz. Başarının sırrının öz disiplin, ne istediğini bilmek ve bunun için çalışmak olduğuna inanıyorum. Bu süreçte kurduğumuz ilişkiler de işin keyifli yönlerinden biri.

İlerleyen dönemlerdeki hedef ve projeleriniz nelerdir?

Yakın dönemde Afrika’da faaliyetlerimiz devam edecek. Bununla birlikte Kanada’ya yapacağımız havalandırmalı cephe sistemleri ihracatı için çalışmalarmız devam ediyor. 

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Temelinde müşteri memnuniyetini esas alarak çalıştığımız projeleri; kendi iş disiplinimiz ile beraber yürütmekteyiz. Yurt içinde veya yurt dışında gerçekleştirdiğimiz her projede; kendi mühendislik ekibimizle birlikte, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda çözümler üretmekteyiz. Son olarak; bayiliğini yapmış olduğumuz ve bize destek veren firmalarla birlikte, uluslararası piyasada emin adımlarla büyümeye devam edeceğiz

.